Au intrat atletii

Angela Morosanu a ratat calificarea in finala probei de 400 m garduri de la Beijing. Angela Morosanu s-a clasat pe ultimul loc in semifinala in care a concurat. Morosanu a fost cronometrata cu timpul de 57 de secunde, 67 de sutimi.

Una dintre favoritele concursului olimpic de aruncarea discului, atleta Nicoleta Grasu, a ratat calificare in finala de opt la Jocurile Olimpice de la Beijing. Nicoleta Grasu a aruncat 58,63, dupa care urmatoarele doua au fost depasite. Atleta s-a clasat pe locul 12, fiind ultima dintre finaliste.

O alta romanca care a ratat calificarea în finala  a fost Bianca Perie la ciocan!
Atleta română nu a reuşit să acceadă în finala probei olimpice de aruncare a ciocanului, clasîndu-se doar a zecea în grupa A a calificărilor.

Insa MARIAN OPREA  e pe val!

Cel mai bun atlet pe care Romania l-a avut in ultimii ani a reusit sa se califice in finala probei de triplusalt, cu 17,17 m. Finala probei este programată joi (ora 15:20).